Online Sertifika Programı: WordPress eğitimi

Online Sertifika Programı: WordPress eğitimi

BİLİM

Son birkaç aydır koronavirüs nedeniyle evlerden çıkamama internet kullanımını arttı. İnternet üzerinden eğitim de pandemi döneminde en çok değerlendirilen sektör oldu. İstanbul İşletme Enstitüsü – Sertifikalı Eğitim Programları bir çok faydalı eğitimleri ile evde kendini geliştirme ve ilgi duyduğun alanlarda hem bilgi edinme hem de sertifikalı olma imkanı sundu. En çok ilgi gören eğitimlerden biri de WordPress Eğitimi. Kendi blogunu, web sitesini oluşturmak isteyenlerin aldığı bu eğitim ücretsiz şekilde uzman eğitmen Sertaç Dalgalıdere tarafından verildi.

WordPress eğitimi nedir? Ne işe Yarar?

WordPress eğitimi size sadece wordpress üzerinden nasıl site kurmayı değil, nasıl başarılı olan bir site kurmayı öğreten Eğitimdir. Eğitimde size başarılı bir site kurmanız için bilmeniz gereken tüm bilgiler örneğin: siteniz için adı belirleme, hosting, eklentiler, özellikler ve size faydalı olacak daha bir çok bilgiler detaylı bir şekilde öğretilir. Site kurarken internet üzerinden bir çok kaynak bulabilirsiniz, ama çok bilgi bilgi kirliliğine ve kafanızın karışmasına yol açabilir. Hiç bir zorluk çekmeden uzmanlar tarafından verilen bu eğitim daha faydalı olacaktır. Kişisel blogunuzu oluşturmak ve kendi ürettiğiniz içerikleri paylaşmak istiyorsanız bu eğitim sizin içindir.

WordPress üzerinden istediğiniz ve ihtiyacınız olan her kategoriye uygun site tasarlanabiliyor. Mesela, mağazanız var ve onaline satış yapmak istiyorsunuz. Bunun için uzman birine para vererek yaptırmanıza gerek yok. Kendiniz bu eğitimden sonra kolayca e-ticaret sitesi açabilir ve online satışlarınızı rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Eğer bir firma veya marka sahibi iseniz, kendi şirketiniz ile ilgili bilgiler içeren, markanızı tanıtan bir güzel site kurabilirsiniz.

Eğitimde neler öğreneceksiniz?

Eğitim sonrası hiç bir zorluk çekmeden, yazılım bilgisi gerekmeden kendi sitenizi başarılı bir şekilde kurabilirsiniz.

 • WordPress nedir?
 • Alan Adı, Hosting Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl Satın Alınır?
 • WordPress Blog Kurulumu
 • WordPress Site Nasıl Kurulur?
 • WordPress Site Yeni Yazı ve Sayfa Ekleme
 • WordPress Fotoğraf ve Video Yükleme
 • WordPress Sayfa Yapısı 
 • WordPress Eklentileri Nedir? Tanıyalım
 • WordPress için En Faydalı 10 Eklenti
 • WordPress ile Etiketleme
 • WordPress Site İle E-Commerce (E-Ticaret) Sistemi Kurma
 • WordPress PHP ile Türkçeleştirme Çalışmaları
 • WordPress ile Karşılaşılan Temel Teknik Sorunlar ve Çözüm Yolları

WordPress için En Faydalı 10 Eklenti

Eğitim döneminde bu eklentileri de nasıl kuracağınız ve uygulayacağınız hakkında da bilgi sahibi oluyorsunuz.

Sadece WordPress eğitimini almak site kurmak için yeterli mi?

Tabii ki eğer sadece site kurmak istiyorsanız sadece WordPress Eğitimini almanız yeterli. Eğer başarılı bir site kurmak istiyorsanız o zaman konu değişir. Site kurmak kolay ama başarılı olabilmek biraz emek gerektirir. Bu eğitim yanında SEO Eğitimi ve İçerik Editörlüğü olmazsa olmazlardandır. Tabii ki buna benzer ve site kurmada başarılı olmak isteyenlerin alabileceği daha fazla eğitim var Enstitüde.

SEO Eğitimi

Web sitenizin görünürlük ve trafiğini artırmanın anahtarı etkili bir SEO eğitimidir. SEO Eğitimi sitenizin tıklanmalarını ve tanınırlığınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz. SEO online eğitim programı, web sitenizi optimize etmeyi ve Google algoritmalarının önemini kavramanızı sağlayacaktır.

İçerik Editörlüğü

Yeni bir iş modeli olarak karşımıza çıkan online içerik editörlüğü, oldukça ihtiyaç duyulan bir meslek haline geldi. Dijital dünyada etkin biçimde var olma yolundaki kilit nokta kaliteli içeriklerdir. Rakiplerinizle aranızda fark yaratacak olan şeyse, içeriklerinin sıra dışı olmasıdır. Kaliteli içerik üreten biri olduğunuzda çeşitli web sitelerinde, e-ticaret sitelerinde ya da kurumsal sitelerde içerik üretme için pek çok iş kapısını aralayabilirsiniz. Mevcut editörlük mesleğinizde kendinizi geliştirmek ya da bu alanda çalışmak istiyorsanız İçerik Editörlüğü Eğitimi alabilirsiniz.

Enstitü

Eğitim sonrası almış olduğunuz sertifika sayesinde kariyer edinme imkanı da kazanmış oluyorsunuz. Sertifikanızı ister dijital ister basılı şekilde talep edebiliyorsunuz.

1 thought on “Online Sertifika Programı: WordPress eğitimi

Bir cevap yazın